Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Harperkids

Akademia Mądrego Dziecka

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych

Ptaki

Ogródek warzywny

Wydawnictwo Harperkids

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to seria, która dedykowana jest wszystkim dzieciom, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu obserwacji otaczającego świata. Wydawnictwo Harperkids stworzyło książeczki, których celem jest rozbudzanie ciekawości i nauka nowych umiejętności.

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Ogródek warzywny

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Ogródek warzywny wydany jest na sztywniejszym papierze w formie zeszytu a4. Jest to 37 stron zadań, informacji i ciekawostek na temat tego jak założyć swój własny ogródek warzywny. Okazuje się, że wystarczy niewielka przestrzeń by móc zostać dobrym ogrodnikiem.

Zeszyt jest skarbnicę wiedzy dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy nigdy wcześniej uprawą warzyw się nie interesowali. Z publikacji dowiemy się co może rosnąć w ogródku, jak zbudowane są warzywa oraz kiedy możemy siać i zbierać warzywa. Autorzy inspirują jak zbudować swój pierwszy ogródek bez przysłowiowego kawałka ziemi. Okazuje się, że swój ogródek można założyć w skrzynce, w worku jutowym, a nawet jest instrukcja jak zbudować z pomocą dorosłego podwyższoną grządkę.

Bardzo ważnym atrybutem każdego ogrodnika są narzędzia ogrodnicze, dzięki którym nasza praca  będzie lepiej wykonana. Do pracy przy miniaturowym domowym ogródku możemy użyć nawet łyżki i widelca co znacznie ułatwi wykonanie zadania. Książka jest pełna wskazówek i praktycznych porad jak sprawić by warzywa dobrze rosły. Poznamy podstawowe zasady sadzenia, spulchniania ziemi oraz podlewania.

By dziecko łatwiej przyswoiło informacje czytając może rozwiązywać łamigłówki i kolorować swoją książeczkę by zeszyt obserwacji nabrał bardziej indywidualnego charakteru.

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Ptaki

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Ptaki został wydany w taki sam sposób jak Ogródek warzywny. Sztywny papier, większy format to tylko niektóre z zalet. Tym razem udajemy się w podróż, której celem jest wyszukiwanie i obserwacja ptaków. Ptaki to nasi najbliżsi sąsiedzi. Z jednej strony dużo łatwiej zauważyć ich obecność niż np wiewiórki, a  z drugiej strony wielokrotnie zdarza się, że nie potrafimy nazwać najpopularniejszych ptaszków śpiewających nam nad głowami.

Książka pełna jest ciekawostek dzięki którym będziemy mieli szanse lepiej poznać naszych sąsiadów. Poznamy budowę ptaka, a nawet dzięki darmowej aplikacji, którą możemy ściągnąć na telefon posłuchamy ich śpiewu.

Wiesz jaką trasę ptaki pokonują podczas migracji? Wiesz jakie funkcje spełniają pióra albo czym żywią się ptaki? Na te i wiele innych pytań odpowie Zeszyt obserwacji. Znajdziemy tutaj nawet krótką instrukcję jak zbudować prosty karmnik dla ptaków z patyczków do lodów.

Ten zeszyt to nie tylko ciekawostki, ale też praktyczne zadania do wykonania, których będziesz potrzebować nożyczki, klej, farby i kredki, a nawet klej na gorąco czy inne materiały

W serii ukazały się już Owady, Przyroda w mieście, Pożywienie i Drzewa. Myślę, że każdy z nich jest świetnym wstępem do poznania tematu i zachęcenia dziecka do głębszej analizy.

13 thoughts to “Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych Harperkids”

  1. Te książeczki to skarbnica wiedzy przekazana w sposób ciekawy i prosty dla dziecka. Póki co śledzimy Ptaki

  2. Świetne propozycje. Myślę żę moja córka która bardzo lubi przyrodę chętnie by je poczytała.

  3. Ależ to ciekawe! Moja pierwszoklasistka obserwowała na przyrodzie z kartką w ręku co się dzieje w ogródku i miała sporo z tym zabawy, a tu widzę jeszcze więcej ciekawych rzeczy do zaobserwowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.