Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham Harperkids

Sam McBratney

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham

kiedy jest WIOSNA

kiedy jest ZIMA

Wydawnictwo Harperkids

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham to seria malutkich książeczek w twardej oprawie, która emanuje ciepłem i dobrymi emocjami. Do tej pory oglądaliśmy bajki w telewizji o relacji Dużego Brązowego Zająca i Małego Brązowego Zajączka, a dziś w nasze ręce trafiły dwie książeczki Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham kiedy jest Zima oraz kiedy jest Wiosna.

Jest to seria, która uczy nas jak obdarzać się ciepłymi uczuciami, jak budować dobra relację i więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Tata Zając pokazuje synkowi świat, bawi się z nim, uczy go bliskości, pewności siebie i bezpieczeństwa.

Nawet nie wiesz jak bardzo Cie kocham kiedy jest Zima

Nadeszła zima i Zajączki bawią się na śniegu. Wymyślili zabawę w „Co ja mam takiego na myśli?”. Zajączki kicając po śniegu, zadają sobie pytania i muszą odgadnąć co drugi miał na myśli. Zajączek mówi: mam na myśli coś co należy do drzewa, a Tata Zając odpowiada: Może to liść? Taka zabawa świetnie sprawdza się na co dzień gdy spacerujemy czy bawimy się w ogrodzie. Moje dzieciaki uwielbiają taką zabawę.

Taka zabawa rozwija umiejętność zadawania pytań, wyszukiwanie odpowiedzi, spostrzegawczości i wyszukiwania przynależności w świecie. Pajęczyna jest efektem pracy pająka, czy pióro należy do ptaka.  Historia kończy się piękną ilustracją tulących się Zajączków do siebie, bo najważniejsze jest by dziecko miało pewność, że zawsze należy do swojego rodzica i zawsze może czuć się bezpieczny w jego ramionach.

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham kiedy jest Wiosna

Wiosną wszystko budzi się do życia. Rosną te rośliny, które nie rosły zimą. Kijanki rosną i przekształcają się w żaby, a gąsienice dojrzewają do przemiany w piękne motyle. Mały Zajączek na spacerze z Tatą zastanawia się co z czego wyrośnie. Jak zmienia się świat. Na końcu zadaje kluczowe pytanie: „A co wyrośnie z takiego Małego Brązowego Zajączka, jak ja?”

Jest to kolejna krótka historia, która emanuje miłością i serdecznością. Są sto bajki, które uspokajają, wyciszają i będą świetne do czytania przed snem. Ukoją emocje z całego dnia i umocnią nasze dzieci w przekonaniu, że dla rodziców ich dzieci są najważniejsze.

 

16 thoughts to “Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham Harperkids”

  1. Słyszałam już o tych ksiażeczkach. Moje dzieci bardzo lubią kiedy głównym bohaterem jest zwierzątko, myślę że chętnie by poznały te książeczki.

  2. Mam obie książeczki i niosą one na prawdę wspaniałą i wartościową treść. Zama bajka jest przepiękna. Myślę, że podczas lektury tych książeczek najmłodsze pociechy mogą z nich wiele wyciągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.