Niełatwe powroty Dragon

Aleksandra Rak

Niełatwe powroty

seria: Pensjonat na wzgórzu

Wydawnictwo Dragon

Niełatwe powroty to 1 tom nowej serii wydanej przez wydawnictwo Dragon pt.: Pensjonat na wzgórzu. Po kilku pierwszych stronach już wiedziałam, że będzie to książka, którą pochłonę w jeden wieczór i niestety będę musiała się uzbroić w cierpliwość by poznać dalsze losy bieszczadzkiego pensjonatu.

Aleksandra Rak to autorka poczytnych powieści obyczajowych, których bohaterkami są kobiety. Nie jest inaczej i tym razem. Pensjonat na wzgórzu zapowiada się jako bardzo wzruszająca opowieść o bardzo skomplikowanych relacjach rodzinnych. Rodzina to piękna instytucja, ale też najtrudniejsze emocje najczęściej dotykają nas ze strony najbliższych. Nie zawsze wszystko układa się tak bajecznie i prosto.

Bohaterkami są 3 siostry, które od dawna nie mają ze sobą kontaktu. Patrycja mieszka w Irlandii i tam pracuje. Martyna jest kobietą sukcesu, która pracuje nad rozwojem biura architektonicznego. Natomiast najmłodsza z sióstr, Klaudia nadal mieszka z ojcem i razem prowadzą pensjonat, który lata swojej świetności ma za sobą. Siostry na co dzień nie kontaktują się ze sobą. Wydarzenia z dzieciństwa nie sprzyjają młodym kobietom do tworzenia ciepłych relacji. Każda z nich ma swój bagaż doświadczeń.

„Patrycja bez pospiechu rozglądała się po starym wnętrzu. Ostrożnie dotykała drewnianej boazerii w korytarzu i trzeszczącej poręczy schodów. (…) Kobieta wzięła głęboki wdech, jakby chciała poczuć zapach domu.”

„- Co ona tu robi? – wydusiła w odpowiedzi Martyna. Patrycja objęła się ramionami, jakby próbowała odgrodzić się od sióstr. Wiedziała, że prędzej czy później dojdzie do tego spotkania.(…)”

Przełomowym momentem jest choroba ojca. Niepodziewanie starszy pan dostaje zawału. Jego stan jest poważny i siostry muszą się skontaktować. Spotkanie po latach budzi skrajne emocje. Przyjazd do dawnego domu dla dwóch starszych kobiet jest dużym przeżyciem.

Oprócz trudnych relacji, które siostry próbują przepracować okazuje się, że Ojciec po powrocie ze szpitala będzie potrzebował pomocy. Niestety pensjonat wymaga gruntownego remontu i przed kobietami stoi duże wyzwanie.

Niełatwe powroty opowiadają o trudnych emocjach, które dotykają nas każdego dnia. Ukryte stare żale, niewyjaśnione sprawy mogą spowodować wiele smutnych wydarzeń. Sztuką jest otwarcie się na inną osobę i pielęgnowanie tych dobrych relacji. Opowieść czyta się jednym tchem. Jest to książka, która skłania do refleksji i zachęca do przemyślenia swoich relacji z najbliższymi.

Polecam!

 

4 thoughts to “Niełatwe powroty Dragon”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.