Pierwsza gra Przyjaciele Harperkids

Akademia Mądrego Dziecka

Pierwsza gra Przyjaciele

Wydawnictwo Harperkids

Akademia Mądrego Dziecka wzbogaciła się o kolejną grę dla najmłodszych dzieciaków. Pierwsza Gra Przyjaciele, o której dziś piszę to propozycja zabawy dla maluchów od 2 lat. Elementy są duże i solidne dlatego gra jest bardzo bezpieczna.

Oferta gier dla Maluchów z każdym miesiącem rośnie. Jeszcze niedawno wybór był znikomy. Dziś mamy przed sobą kolejny tytuł z serii Akademia Mądrego Dziecka z wydawnictwa Harperkids. Jest to gra, którą bawiąc się będziemy rozpoznawać zwierzątka, rozpoznawać kolory oraz zaczniemy z dzieckiem liczyć.

Pierwsza Gra Przyjaciele

Zawartość pudełka:

  • 27 żetonów – 9 gatunków zwierzątek w 3 kolorach);
  • kostka

Celem gry jest zdobycie odpowiedniej ilości zestawów zwierzątek z tego samego gatunku. Ilość zestawów wymagana do wygranej określona jest w instrukcji.

Aby zagrać należy rozłożyć żetony na stole w taki sposób by stworzyły okrąg. W środku kładziemy kostkę. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Kostką rzucamy w kole. Następnie paluszkiem prowadzimy linie od strzałki na kostce do żetonu, który wskazuje nam strzałka. Gracz zabiera żeton i zbiera swoje grupy zwierząt.

Instrukcja przewiduje również trudniejsze wersje rozgrywki dla starszych graczy (3+).

Kostka jest duża, drewniana z kolorowymi strzałkami. Żetony wykonane są z grubej tektury. Spokojnie możemy dać 2-latkowi do rączki i nie musimy się obawiać, że będą to elementy niebezpieczne.

Żetony ze zwierzakami można wykorzystać do wielu innych zabaw z dziećmi. Mogą służyć do układania sekwencji, do rozpoznawania zwierzaków, do naśladowania ich odgłosów czy prostych działań matematycznych. Zdecydowanie jest to gra z potencjałem. Polecam!

 

 

14 thoughts to “Pierwsza gra Przyjaciele Harperkids”

  1. mój młodszy uwielbia tą grę, nie wiem, co go bardziej fascynuje, zwierzątka, rzucanie kostką, czy to, że rozumie zasady 😉

  2. swietna gra dla młodszych dzieci. Wydaje mi się że wszystko jest jasne i przejrztse. Do tego piękne kolory i grafika. Nie raz będzie można miło spędzić czas przy takiej grze.

  3. Szkoda, że nie słyszałam o tej grze kiedy moje dzieci były mniejsze. Podoba mi się jako pierwsza gra dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.