Smoki Dragon

Tamara Macfarlane

Smoki

Wydawnictwo Dragon

Smoki fascynowały, fascynują i będą fascynować. Te fantastyczne stworzenia interesują dzieci i dorosłych. Są to mityczne bestie, które rozbudzają wyobraźnię. Wykorzystywane są w bajkach, grach, legendach, baśniach i fantastyce. Niektóre są przedstawiane jako potwory, a inne jako szlachetne i pomocne. Mogą zamieszkiwać morskie głębiny, szczyty gór i jaskinie. U nas miłość do smoków jest ogromna, dlatego też książkę przeczytaliśmy już kilkakrotnie, a wertowana jest kilkadziesiąt razy dziennie.

Smoki to publikacja, która mnie szczerze zaskoczyła. Jest to pierwsza książka poruszająca temat smoków tak merytorycznie i ciekawie. Książka podzielona jest na rozdziały, w którym poznajemy smoki z różnych miejsc na świecie. Poznamy smoki azjatyckie, europejskie, a także smoka z Afryki czy z regionów Arktyki i Antarktydy.

Autorka przybliża nam historię smoków najbardziej znanych w kulturze jak np. smok chiński, ale też tych mniej znanych. Każdy smok opisany jest w kilku podstawowych punktach: poznajemy jego wygląd, występowanie, moce i cechy oraz często legendę z nim związaną.

Ostatni rozdział to smocze odkrycia. Tutaj przeczytamy o rodzajach smoczych jaj i o smoczych klejnotach. W ramach ciekawostek dzieci mogą poznać niektóre zwierzęta czy rośliny, które „przypominają” smoki lub w swojej nazwie mają słowo smok, jak np. smok z Komodo, lwia paszcza czy niebieski smok. Bardzo interesująca jest zabawa w wyszukiwanie zwierząt, które mają podobne zdolności do umiejętności smoków.

Gratką dla milusińskich jest instrukcja jak krok po kroku narysować smoka lub jak zaprojektować własnego smoka inspirując się smokami z całego świata.

Oprócz bardzo ciekawych informacji książka jest pięknie zilustrowana. Ilustracje wykonała Alessandra Fusi. Książka zachwyca kolorami, kompozycją oraz kreską. Obrazki uzupełniają treść i wzbogacają estetyczne doznania podczas przeglądania publikacji.

Książka Smoki sprawdziła się u nas rewelacyjnie. Pogłębiła naszą wiedzę i rozbudziła jeszcze większą ciekawość światem legend i baśni z całego świata. Polecamy!

 

18 thoughts to “Smoki Dragon”

  1. Mój syn co prawda jeszcze jest mały ale temat smoków bardzo go od dawna interesuje. Ta książeczka także mi przypadła do gustu.

  2. totalnie moja tematyka, jestem wielką fanką fantastyki i smoków, także na pewno sięgnę, nawet jakby dzieci nie chciały 😉

  3. Idealna książka dla wielbicieli tych stworzeń!! bardzo ciekawa iwdze i ilustracje cudne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.