Dziewczyna ze szkła Dreams

Laura Anderson Kurk

Dziewczyna ze szkła

Wydawnictwo Dreams

Dziewczyna ze szkła to powieść, która bardzo mocno chwyta za serce. Jest to opowieść, która uświadamia jak trudno jest nam przyjmować dary od innych, jak wielkiej odwagi wymaga zaufanie i powierzenie komuś swojej historii. Jest to książka, którą polecam każdemu kto lubi historie chwytające za serce.

Meg Kavanagh jest bardzo wrażliwą, młodą osobą, która ma bardzo silną więź z bratem. Starszy brat jest jej ostoją i gwarancją bezpieczeństwa wśród rówieśników. Kochająca rodzina i rodzeństwo to gwarancja zaspokojenia podstawowych potrzeb dla osób wysoce wrażliwych. Dla Meg takie wsparcie jest bardzo ważne. Niestety jej poczucie pewności siebie drastycznie spada gdy jej brat umiera. Tragedia, która dotyka rodzinę rozsadza wszystkich od środka. Nagle ich świat rozpada się na kawałki. Meg zostaje sama ze swoimi uczuciami. Niestety jej matka nie radzi sobie z sytuacją. Zamyka się w sobie i coraz bardziej oddaje swojej rozpaczy.

„Byłam młodziutka, gdy doszłam do wniosku, który wydał mi się całkiem logiczny: wszystko, co jest ze szkła, się tłucze. Ja jestem ze szkła, a więc ja też kiedyś się stłukę.”

Ojciec dziewczyny postanawia ratować swoją rodzinę i organizuję przeprowadzkę. Zmienia swoje miejsce pracy i przenosi swoją rodzinę do małego miasteczka w Wyoming. Dla Meg jest to ogromna zmiana, nowy dom, nowa szkoła, nowi ludzie i nowe wyzwania, którym musi stawić czoło całkiem sama.

Meg jako nowa dziewczyna w szkole przyciąga uwagę wszystkich. Wzbudza ciekawość swoją powściągliwością i skrytością. Henry Whitmire jest chłopakiem, który na co dzień nie uczestniczy bardzo czynnie  w życiu towarzyskim jednak nowa dziewczyna zwraca jego uwagę. Stopniowo, krok po kroku zbliżają się do siebie. Chłopak zapoznaje ją z życiem w nowym miejscu, zaraża ją miłością do koni i natury. Daje jej wsparcie, którego tak bardzo dziewczynie brakowało…

„Oto mój obraz żałoby – potwór, który próbuje pożreć nas żywcem. Najgorsze jest to, że zadławił się mamą i ona utknęła – nie umie się z niego wydostać, ale też nie potrafi rzucić się w jego kwaśne wnętrzności, żeby to wszystko skończyć.”

Dziewczyna ze szkła to opowieść o wielkiej odwadze i wielkiej sile. W rzeczywistości Meg jest osobą, która mimo ogromnego nieszczęścia jakie ją dotyka, mimo „utraty” matki nadal postanawia walczyć o siebie i wraz z ojcem ze wszystkich sił starają się odbudować życie sprzed tragedii. Oboje wiedzą, że już nigdy nie będzie tak samo, ale chcą żyć dla siebie i dla innych by móc znowu zobaczyć uśmiech na twarzy mimo straty, którą przeżyli.

Zdecydowanie polecam historię, która chwyta za serce i pokazuje, że życie po stracie może mieć sens. Ta książka będzie szczególnie ważna dla osób, które doświadczyły żałoby. Ona pokazuje, że możemy odzyskać radość życia równocześnie nadal pamiętając o osobie, którą straciliśmy.

Polecam!

 

 

10 thoughts to “Dziewczyna ze szkła Dreams”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.