Kochanka Edyta Folwarska Pink Book

Edyta Folwarska

Kochanka

seria: Pink Book

Wydawnictwo Edipresse

Pink Book to seria książek wydawanych przez wydawnictwo Edipresse. Autorkami serii są K. N. Haner i Edyta Folwarska. Dziś chciałabym napisać o swoich wrażeniach po przeczytaniu dwóch pierwszych książek napisanych przez Edytę Folwarską.

Tajemnicza różowa koperta przyszła niespodziewanie. Nie da się ukryć, że dzięki kopercie nie dało się przejść obok tej przesyłki obojętnie. Chętnie rozerwałam kopertę i moim oczom ukazały się dwie, niepozorne książki w rozmiarze pocketbooków. Oczywiście również utrzymanych w kolorze różowym.

„Kochanka” Edyta Folwarska

Edyta Folwarska porusza w swojej historii trudny temat. Zdrada zawsze boli i najczęściej zmienia życie wszystkich, którzy są w sprawę zaangażowani. Pola jest żoną i matką. Wiedzie spokojne, bogate życie w pięknym domu u boku kochającego męża i syna. Pewnego razu postanawia zrobić mężowi niespodziankę i odwiedzić go bez zapowiedzi na wyjeździe służbowym…

Ten moment zmienia jej życie. Niestety niespodzianka okazała się opłakana w skutkach. Nakrycie męża z nagą sekretarką w łóżku jest traumatycznym doświadczeniem. Pola bez namysłu pakuje się i natychmiast opuszcza swój wspaniały dom, w którym była taka szczęśliwa. Wynajmuje przytulne mieszkanie w Rewie z widokiem na morze. Właścicielka mieszkania okazuje się bardzo miłą, starszą osobą, która otacza Polę i jej syna swoją dobrocią. Kobieta pomaga starszej Pani w kawiarni i zaczyna przeobrażać się z cichej myszki w kobietę niezależną i pewną siebie.

Kolejnym zwrotem akcji w tej krótkiej historii jest tajemniczy list, który zostawia teść Poli… Czy Pola wypełni ostatnią wolę teścia? Czy zdrada może zostać wybaczona? Czy łatwo jest wybaczyć?

 

Kochanka to historia, którą czyta się w mgnieniu oka. Akcja toczy się w szybkim tempie. Cały czas się coś dzieje i nie ma tutaj miejsca na pogłębione analizy zachowań czy motywów postępowania bohaterów. Z założenia są to wydania utrzymane w pewnej konwencji i autorka się jej trzyma. Pierwsze skojarzenie jakie u mnie budzą to Harlequiny, które kiedyś były tak popularne. Krótkie, acz treściwe historie miłosne do kupienia wszędzie.

Mimo takiej lekkiej formy hist oria pozostawia w nas swój ślad. Żadna kobieta nie chciałaby być zdradzoną. Myślę, że każda kobieta, która przeczyta historię Poli przez moment się zastanowi nad tym, jak ona postąpiłaby w takiej sytuacji. Czy natychmiast wybiegłaby z hotelowego pokoju, czy byłaby skłonna rozmawiać, czy uniosłaby się dumą i honorem…

Drogie Kobiety, życzę nam wszystkim byśmy nigdy nie musiały doświadczyć zdrady, a przy czytaniu życzę wielu emocji!

 

 

13 thoughts to “Kochanka Edyta Folwarska Pink Book”

  1. Nie lubię tego typu historii. Wolę jednak nieco inne książki. W ostatnim czasie najchętniej sięgam po reportaże. Te mogę czytać codziennie i dla nich prawie całkowicie zrezygnowałam z literatury pięknej.

  2. Czytałam tę książkę i podobała mi się historia w niej zawarta. Seria Pink Book przypadła mi do gustu i czekam na kolejne tomy

      1. Niestety nie jest to powieść dla mnie, szczególnie że współtwórcą serii jest autorką, której twórczość niezbyt mi się podoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.