Muminki w dżungli Harperkids

Päivi Arenius

Muminki w dżungli

Wydawnictwo Harperkids

Muminki w dżungli to propozycja dla najmłodszych wielbicieli „czytania” książek. Jest to klasyczna wyszukiwanka, z którą dzieciaki mogą spędzić bardzo wiele czasu na świetnej zabawie. Smaczku dodaje fakt, że bohaterami są moje ukochane Muminki, którymi dopiero niedawno udało mi się zarazić moje dzieciaki.

Dzieciaki uwielbiają samodzielność. Uwielbiają czuć się doroślejsze niż są w rzeczywistości i robić rzeczy, którymi zajmują się dorośli. Czytanie, oglądanie książeczek to wspaniała umiejętność, która ciekawie rozwijana może przynieść ogromne korzyści dla dziecka na każdym kolejnym etapie jego życia.

Przygodę z książkami można rozpoczynać już z maleństwami od książeczek kontrastowych, miękkich książeczek do kąpieli czy materiałowych książeczek sensorycznych. To wszystko buduje nawyk czytania. Kolejnym naturalnym etapem jest wprowadzanie coraz większych formatowo książek z dużymi ilustracjami, na których dzieciaki mogą zawiesić oko. Na podstawie, których można snuć pierwsze opowieści.

Muminki w dżungli doskonale się nadają do miłego spędzania czasu z poznawaniem przygód ulubionych bohaterów bajki. Nie ma tutaj przeładowania treścią, nie ma tutaj jaskrawych, szalonych barw czy dużej ilości przytłaczających szczegółów. Jest to wyszukiwanka formatu a4, z grubymi stronami i przejrzystymi obrazkami utrzymanymi w podstawowych kolorach.

Na każdej stronie obok kilku krótkich zdań prostej historyjki dzieciaki dostają zadanie: wyszukać wyróżnione obrazki na dużej ilustracji. A to przecież dopiero początek zabawy. Gdyż takie wyszukiwanie może być rozbudowane o wiele innych obrazków. Możemy z dzieckiem przeliczać elementy, wyszukiwać wyrazy na określoną głoskę czy nawet przerysowywać ilustracje z książki ćwicząc umiejętność rysowania i szkicowania.

Książka świetnie sprawdzi się do nauki budowania wypowiedzi i tworzenia historii. Dziecko nie musi czytać by snuć opowieści i pogłębiać swoje słownictwo. Świetną zabawą jest wymyślanie z dzieckiem na zmianę kolejnych sekwencji zdarzeń.

Polecam wyszukiwanki do zabawy z maluszkami i trochę starszymi dziećmi, które również będą czerpały przyjemność z czytania i zabawy!

11 thoughts to “Muminki w dżungli Harperkids”

  1. O muminki dla mniejszych dzieci, coś cudownego. Ja uwielbiam muminki i chętnie bym mojemu synkowi też pokazała 🙂

  2. Muminki były moją ulubioną bajką w dzieciństwie. Moje dzieci natomiast jeszcze nie poznały tych bohaterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.