Tata Oli jest chory Dwukropek

Thomas Brunstrøm i Thorbjørn Christoffersen

Tata Oli jest chory

Wydawnictwo Dwukropek

Tata Oli jest chory… czy może się wydarzyć większe nieszczęście niż chory mężczyzna? Każda kobieta wie, że chory facet to często większe wyzwanie niż chore dziecko. Tym razem to nieszczęście dotknęło rodzinę Oli. Kto czytał poprzednie części przygód Oli i jej taty ten wie, że tata Oli nie jest zwykłym tatą… Koniecznie zajrzyjcie >>tutaj<< i poznajcie ich wcześniejsze przygody.

Ola jest bardzo rozsądną dziewczynką. Wiele razy wykazywała się swoją dojrzałością. Wstając o poranku słabo się czuje, boli ją głowa i brzuch. Po oględzinach tata stwierdza, że skoro nie leci jej krew, nie wystają je j z ciała żadne kości to nie jest to żadna choroba i może spokojnie iść do szkoły, bo jedyną chorobą jaka jej dolega to ewentualnie choroba na lenia.

Dziewczynka po wysłuchaniu fascynujących opowieści na temat chorób jakich doświadczał jej tata w dzieciństwie wyrusza do szkoły. W szkole czuje się fatalnie. Jednak po powrocie do domu zastaje zadziwiający widok. Tata lezy na kanapie, obłożony chusteczkami smarka, kaszle i ledwo mówi. W tym momencie Ola po raz pierwszy w życiu widzi na własne oczy męską grypę. Stan, który jest o wiele groszy niż zwykła grypa:

„- Więc widzisz, jest jeszcze coś, co się nazywa męską grypą. I to jest o WIELE gorsze od zwykłej grypy – mówi tata i kilka razy owija sobie szalik wokół szyi. – Co najmniej dziesięć razy gorsze!”

Chory wymaga ciągłej opieki. Jak tylko Ola sama próbuje się położyć tata woła ją i prosi o kolejne przysługi. A to potrzebuje wodę, a to kołdrę, a to ma ochotę poczytać komiksy…Ola ma pełne ręce roboty. Dziewczynka nawet poznaje nowe słowo: testament, gdyż tata postanawia spisać swój na wszelki wypadek gdyby męska grypa z nim wygrała.

Kolejny dzień przynosi dla Oli zaskoczenie. Tata czuje się już lepiej, ale stwierdza, że jednak by wrócić do szkoły i pracy należy być całkowicie zdrowym, a to oznacza, że spędzą ten dzień wspólnie. W łóżku w sypialni na oglądaniu bajek, jedzeniu przekąsek, bo:

„(…) Ale czasami…nie za często…może nawet tylko raz w roku można sobie zostać w domu i oglądać bajki, i jeść lody, nawet jeśli się nie jest aż tak strasznie chorym. Zwłaszcza gdy pada. I jest się chorym na lenia. Na przykład tak jak ja w tej chwili. – mówi tata.”

Seria, która bawi dzieci i dorosłych

Musicie wiedzieć, że kupując serię o przygodach Oli i jej taty nie kupujecie tylko książki dla dzieci. Są to historie, które bawią do łez każdego. Dorośli pękają ze śmiechu podczas lektury. Niejeden tatuś znajdzie tutaj swoje odbicie, a wszystkie kobiety z pewnością będą płakać z rozbawienia. Która kobieta nie doświadczyła umierającego faceta z powodu kataru? Która kobieta pisała testament z powodu kaszlu?

Książki z tej serii fantastycznie się również ogląda. Ilość humorystycznych ilustracji, smaczków (zwłaszcza w wykonaniu Edka, brata Oli) jest ogromna. Dzieciaki potrafią kilkakrotnie oglądać obrazki i wynajdują kolejne żarty i śmieszne sytuacje, które uzupełniają treść. U nas w domu każdy czyta te książki z takim samym zainteresowaniem zwłaszcza, że u nas męska grypa występuje i wtedy jest naprawdę krucho 😉

Polecam serię Tata Oli, bo jest to świetna rozrywka, która daje przyjemność dzieciom i dorosłym!

10 thoughts to “Tata Oli jest chory Dwukropek”

  1. Dopiero niedawno zaczęłam czytać książki tego wydawnictwa, jestem pod wrażeniem, jak wiele uniwersalnych historii miałam okazję poznać, które wyśmienicie czyta się dzieciom, ale i samemu sympatycznie się w nie wchodzi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.