Krok do miłości Otwarte

Sylwia Kubik

Krok do miłości

Wydawnictwo Otwarte

Krok do miłości to książka, której akcja dzieje się w pięknych okolicznościach przyrody. Żuławy, tradycyjne potrawy, spokojny wiejski klimat i tajemnice, które musimy odkryć. Jest to ciepła, wzruszająca opowieść o odnajdywaniu siebie i swojego miejsca na ziemi.

Życie Ewy wywraca się do góry nogami. Mężczyzna, który miał jej dać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacje wyrzuca ją z domu. Młoda dziewczyna zostaje bez dachu nad głową z jedną reklamówką w ręce. Po pierwszej nocy w przejściu podziemnym postanawia odnaleźć dom swojej babki, który otrzymała w spadku mimo, że nigdy babci nie poznała. Wyrusza w podróż w nieznane. Wydaje ostatnie pieniądze na pociąg by odkryć rodzinny dom swojej matki.

„Odliczała w myślach sekundy, żeby zająć czymś myśli. Nigdy nie sądziła, że przyjdzie jej spędzić noc w podziemnym przejściu dworcowym. Najgorsze, że nie wiedziała, co dalej ma robić.”

Kamil to młody mężczyzna pochodzący z bogatego domu. Jego życie zostało starannie zaplanowane jednak chłopak nie poddaje się woli matki i chce sam decydować o tym gdzie i jak będzie żył. Przypadkowo odkrywa stare, zabytkowe budynki na żuławskiej wsi. Jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Kamil staje się właścicielem gospody, w której ma zamiar częstować swoich gości tradycyjnymi potrawami oraz zarażać miłością do Żuław.

„Pokochał to miejsce bardziej, niż się tego spodziewał. (…) Postanowił otworzyć restaurację serwującą tradycyjne żuławskie potrawy, przyrządzone z lokalnych produktów najwyższej jakości.”

Jest to książka, którą czyta się jednym tchem. Emocje, które przeżywa bohaterka są tak poruszające, że długo nie można o tym zapomnieć. Odwaga Ewy pokrzepia i daje nadzieję, że nawet najgorsza sytuacja ma szanse ulec poprawie gdy bardzo nam na tym zależy. Życie na wsi ma swoje wady i zalety. Starsi mieszkańcy znają się od pokoleń, każdy wszystko o wszystkich wie, a nowe osoby wzbudzają ogromne zainteresowanie.

„Kamil poczuł, że w domu nagle zrobiło się ciepło, jakby przeciąg niespodziewanie zniknął. Złowieszcze odgłosy zamilkły, a gęsta mgła spowijająca cały ogród w jednej chwili się rozpierzchła.”

Bohaterowie zmagają się ze swoimi koszmarami. Każdy ma swoje problemy i tajemnice, które muszą rozwiązać. Czy los spłata figla i połączy młodych? A może na horyzoncie pojawi się inny młody mężczyzna, który zawróci Ewie w głowie? Krok do miłości to dopiero początek tej historii. Mój apetyt na Żuławy został rozbudzony, czekam na kolejny tom.

13 thoughts to “Krok do miłości Otwarte”

  1. Za to lubię naszych polskich autorów potrafią pięknie w swoich książkach ukazać naszą Polskę. O tej książce jeszcze nie słysząłam.

  2. Przyznam, że bardzo zaciekawiłaś mnie tą pozycją. Świetna i zachęcająca recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.