Loteria Oficynka

Krzysztof Jóźwiak

Loteria

Wydawnictwo Oficynka

Loteria to kontynuacja powieści sensacyjnych Krzysztofa Jóźwiaka o cyberprzestępczości. Cyberprzestępczość to  coraz popularniejszy temat w literaturze, filmie i w rozmowach. Obecnie większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę, że znając kilka sztuczek można zhakować systemy rządzące całym światem.

Na okładce książki czytamy, że znajdziemy tutaj szybką akcję, nietypową intrygę i zaskakujący finał. Autor interesuje się nowoczesnymi technologiami oraz cyberprzestępczością. Zdecydowanie ma to przełożenie w jego powieściach. Po pierwszym tomie nadszedł moment na kontynuację losów bohaterów.

„- Tu masz szkic całej akcji i rzeczy, których będziemy potrzebować. Szacuję, że jakieś trzy do czterech tygodni i zaczniemy działać na poważnie. Przez ten czas muszę przygotować teren. Daj znać, czy uda się to wszystko załatwić.”

Julia opuszcza mury więzienia  z mocnym postanowieniem, że już nigdy nie złamie prawa i nie wróci do starych zwyczajów. Jednak proza życia bywa uciążliwa. Skromne mieszkanie kupione przez matkę, która nie chce mieć z nią nic wspólnego oraz praca ma dwa etaty by związać koniec z końcem to nie jest szczyt marzeń. Dziewczynie coraz bardziej doskwiera standard życia, do którego nie była przyzwyczajona. Niespodziewanie dostaje lukratywną propozycję współpracy. Nagrodą ma być spory zastrzyk gotówki, który bardzo kusi.

Wkraczamy w świat manipulacji, oszustwa, intryg politycznych. Jeśli lubisz thrillery polityczne powinno przypaść Ci do gustu. W książce sporo się dzieje, a losy bohaterów rozwijają się dynamicznie. W końcu to akcja zaplanowana na większą skalę.

„Po pierwsze trzeba do samego końca rozegrać tę historię, aby absolutnie nikt nie nabrał podejrzeń, że chodziło o coś innego. „

Loteria to książka, która momentami jest nieodkładalna. Historię poznajemy z perspektywy kilku bohaterów. Dzięki temu zabiegowi lepiej wgryzamy się w motywy bohaterów, czytamy o ich uczuciach, obawach i ich roli w powieści. Autor miesza tutaj kilka gatunków. Jest to thriller polityczny, powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym oraz kryminał. Dla każdego coś dobrego.

„Obaj z Jackiem byli tak skupieni na swoich zadaniach, że nie przeszło im przez myśl, aby przygotować jakieś haki na Julię i Moczara. Miłosz był tak pewny swojego planu, że w ogóle nie zakładał, iż wytną im taki numer, i to przed samym końcem projektu.”

Finał książki był w pewnym stopniu do przewidzenia. Ja czytając podejrzewałam, że może się to tak skończyć i właściwie po cichu liczyłam, że zakończenie potoczy się po mojej myśli. Książkę uważam za wartą poświęcenia uwagi. Zwłaszcza, że można zacząć, co się zaleca, od pierwszego tomu pt.: Zamachowcy.

 

 

 

5 thoughts to “Loteria Oficynka”

  1. Książki z tematyki sensacyjne mnie nigdy nie interesowały, o tej serii wcześniej też nie słyszałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.