Plan B Dragon

Ania Malinowska

Plan B

Wydawnictwo Dragon

Plan B to komedia obyczajowa, która pokazuje czym jest kobieca przyjaźń, a czym męska solidarność. Ta historia opowiada o tym jak łatwo życie może wywrócić się do góry nogami i że wszystkie życiowe rewolucje przychodzą bardzo niespodziewanie.

Plan B – a Ty masz swój plan b?

3 przyjaciółki, 3 mężów(w tym jeden eks) i wakacje na dwóch krańcach Polski. Dziewczyny wyjeżdżają nad morze pociągiem, chłopaki samochodem z dokładnym planem. Te dwie wakacyjne ekipy mają absolutnie przeciwne podejście do wyjazdu. Panowie zamierzają chodzić po górach, realizować zaplanowane punkty. Kobiety idą na żywioł, bez noclegu, bez planu byle z dużą ilością śmiechu, alkoholu i szaleństwa.

„- Źle to widzę – odezwał się znowu Piotr. – Mam wrażenie, że one w ogóle nie wiedzą, gdzie jadą. Noclegów nie rezerwowały, bo pytałem. Magda nie była nawet pewna godziny odjazdu pociągu. (…) Wiem natomiast, ze coby się nie działo, tym razem nie jadę po nie, choćby miały spać gołe pod chmurką w deszczu przez tydzień.(…)”

Nie zdradzę zbyt wiele z fabuły jeśli napomknę, że żadna z ekip nie spełni wszystkich założeń urlopowych. Te wakacje uświadomią każdemu z bohaterów, że ich z pozoru ułożone życie może bardzo szybko runąć. Urlop obnaży wszystkie bolączki związków, w których te pary żyją.
Niespodziewane spotkanie, niespodziewany telefon i sms potrafi wywrócić życie do góry nogami…

„(…) Musisz być otwarta na przebieg rozmowy… Wiem, że kiedy dochodzą emocje, trudno zachować trzeźwość umysłu, ale to głównie przez wyobrażenia, jakie mamy o sytuacji. Innymi słowy, podejdź do tego bez oczekiwań, nie programuj się, nie zgaduj intencji Adama, bo pójdą za tym tak zwane szkice pragnień, czyli gotowe wizje na to, co jeszcze się nie wydarzyło. Takie matryce zakłócają normalny bieg rzeczy, bo zastępują realia zlepkami imaginacji.(…)”

Życie po urlopie w niczym nie będzie przypominało tego życia sprzed wakacji. Jednak co się tam wydarzyło musicie przeczytać sami… Ta książka przepełnione jest emocjami i psychologicznymi wywodami. Narracja prowadzona jest wielotorowo. Autorka dała szansę każdemu z bohaterów by przedstawił swoje przemyślenia. Dla wielu może to być ciekawe studium psychologiczne na temat związków, dla innych będzie to trochę nudna – trochę śmieszna historia o osobach, które wyraźnie pogubiły się w życiu i próbują stanąć na nogi.

Jestem fanką jednej pary w tej historii: starsi ludzie, którzy dali się porwać zauroczeniu i zmienić swoje życie. Dla nich warto przeczytać całą książkę!

9 thoughts to “Plan B Dragon”

  1. Książek z romantyzmem w tle raczej nie czytam, ale połączenie komedii i romantyki – to może być całkiem ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.