Serce Julii Dragon

Francoise Bourdin

Serce Julii

Wydawnictwo Dragon

Serce Julii to kontynuacja cudownej francuskiej powieści pt. Ogród Lorenza, o którym pisałam >>tutaj<<. Lorenzo jest człowiekiem z pasją. Z miłości do zwierząt stworzył ogród zoologiczny, w którym za wszelką cenę stara się zachować naturalne warunki życia dla swoich ulubieńców…

Lorenzo całe swoje życie podporządkował życiu w parku. Jako opiekun i znawca zwierząt czerpie ogromną przyjemność z bycia w miejscu stworzonym od podstaw przez siebie. Z wielką starannością dobiera sobie pracowników. Dlatego gdy jego przyjaciel proponuje mu wyjazd do rezerwatu w Kenii postanawia zostawić park w rękach Julii i wyruszyć do serca Afryki.

„Dobrze go znała i wiedziała że bardzo pragnie zobaczyć niektóre gatunki w ich naturalnym środowisku, by móc porównać ich zachowania z zachowaniem osobników żyjących w ogrodach zoologicznych. (…) Julia nie mogła – i nie powinna – walczyć z jego pragnieniem, przynajmniej nie bardziej niż dziesięć lat wcześniej.(..)

Czas spędzony w tamtejszym rezerwacie daje mu nowe doświadczenia i jeszcze bardziej uświadamia jak bardzo potrzebna jest ochrona zagrożonych gatunków. Jest to podróż, która pokazuje jak bardzo brakuje mu codziennego towarzystwa Julii. Kobiety, z którą kiedyś był, a która obecnie pracuje w jego rezerwacie i jest najlepszą przyjaciółką. Julia również zmaga się ze swoimi uczuciami do Lorenza. Oboje spragnieni swej bliskości walczą z uczuciem do siebie.

„Widział jej duże, ciemne oczy, opadające na czoło kosmyki kasztanowych włosów i urocze dołeczki rysujące się jej na policzkach za każdym razem, kiedy się uśmiechała. (…) Kiedy już się zobaczą twarzą w twarz, koniecznie musi być w stosunku do niej bardziej spontaniczny i serdeczny.”

Tytuł książki nie jest przypadkowy. W tej historii sporo miejsca poświęcone jest na uczucia Julii. Pani weterynarz, która czuje się zagubiona wśród swoich uczuć z jednej strony chciałaby znowu być z ukochanym, a z drugiej strony boi się czy związek ma szansę na przetrwanie.

W książce poruszany jest temat trudnych relacji głównego bohatera z ojczymem. Ich relacje rodzinne dają wiele do myślenia. Autorka pokazuje jak doświadczenia z dzieciństwa kształtują nasze dorosłe życie. Ta historia jest opowieścią o życiu, o emocjach, o marzeniach i wielkiej wytrwałości. Jest to opowieść o stracie, tęsknocie i bólu.

Serce Julii kusi okładką i nie rozczarujecie się. Ta piękna okładka jest zapowiedzią cudownej historii, która zostanie z Wami na dłużej.

5 thoughts to “Serce Julii Dragon”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.