Zgadnij kto to? Harperkids

Czytaj i graj!

Zgadnij kto to?

Wydawnictwo Harperkids

Zgadnij kto to? to najnowsza seria wydana przez wydawnictwo Harperkids. Tym razem czytając będziemy bawić się w detektywów. Zadaniem czytelników będzie rozwikłanie zagadki kto jest winny całemu zamieszaniu. Jeśli tak jak my lubicie troszkę pogłówkować podczas czytania to zapraszamy do wspólnej zabawy!

Hitem mojego dzieciństwa była gra Zgadnij kto to? Każdy chciał w to grać i mieć taką grę dla siebie. Ba! Nawet taką sobie sami robiliśmy! Zadaniem graczy było takie zadawanie pytań by odgadnąć o jaką postać nam chodzi. Zabawa była świetna i wiele godzin tak spędziliśmy. Moje dzieciaki dopiero niedawno odkryły tą popularną zabawę i w szczycie zainteresowania dotarły do nas książki oparte na tym samym pomyśle.

Wydawnictwo Harperkids zadbało o nasze dzieciaki i wydało książeczki z wątkiem detektywistycznym dla każdego małego wielbiciela zagadek. Jest to seria kilku krótkich historyjek, w których naszym zadaniem jest odkrycie winnego całego zamieszania. Na początku każdej książeczki znajdziemy listę osób podejrzanych. To tutaj w trakcie czytania możemy skreślać kolejne osoby, które nie wzbudzają naszych podejrzeń.

Każda z historii ma ok 63 strony. Bardzo dobrze sprawdzi się dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. Książki wydane są z użyciem większej czcionki, idealnej do pierwszych prób samodzielnego czytania. Historia uzupełniona jest ilustracjami. Tekst poprzetykany jest wskazówkami, które mają ułatwić rozwiązanie zagadki.

„Panika w wesołym miasteczku”

Niespodziewanie awarii ulega największa atrakcja parku rozrywki. Całe szczęście Asia i Aleks rozpoczynają śledztwo. Krok za krokiem odkrywają kolejne wskazówki. Przypadkowo usłyszany fragment rozmowy, papierek w koszu na śmieci to wszystko są dowody w sprawie. Kto jest odpowiedzialny za awarię zasilania?

„Tajemnicze zniknięcie”

To historia tylko dla odważnych. Julka i Olek odwiedzają muzeum, z którego znika jedyny dowód potwierdzający istnienie potwora z Loch Ness. Ktoś musi zdemaskować złodzieja. W końcu Muzeum Nessie bez odcisku Nessie nie ma sensu. Dzieciaki postanawiają odkryć sprawcę. Lista podejrzanych jest naprawdę długa.

Zdecydowanie książeczki polecam. Podpowiedzi i wskazówki wcale nie są takie oczywiste. Dobra zabawa gwarantowana!

8 thoughts to “Zgadnij kto to? Harperkids”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.