Jego druga żona Miraż

Beata Majewska

Jego druga żona

seria arabska

Wydawnictwo Miraż

Jego druga żona to gorąco wyczekiwana kontynuacja serii arabskiej Beaty Majewskiej. Pierwsza część, Jego wysokość >>klik<<, budziła kontrowersje i dyskusje. Rozkminy wewnętrzne czy Izabella powinna była poddać się tej miłości, czy wyjazd z Polski i otwarcie się na nową kulturę, tak inną niż polska jest właściwym rozwiązaniem. No i zakończenie, które wybuchło jak bomba… To wszystko złożyło się na taki efekt, że autorka była bombardowana wiadomościami: KIEDY 2 TOM? NO KIEDY? KIEDYYY? KIEEEEDYYY? Całe szczęście Autorka nie kazała nam długo czekać. Dziś premiera!

Izabela z Omarem kończą miesiąc miodowy i wracają do pałacu. Cała posiadłość robi ogromne wrażenie na dziewczynie. Jednak największe zaskoczenie czeka ją nazajutrz gdy przy posiłku poznaje niezwykle uroczą nastolatkę, która przedstawia się jako pierwsza żona Jego Wysokości. Ta wiadomość zwala Izę z nóg. Dosłownie.
Aisza okazuje się być bardzo miłą i otwartą na przyjaźń młodą kobietą. Staje się przewodniczką Izabeli. Z dużym zaangażowaniem opowiada jej o zwyczajach i obowiązkach żon. Ich relacja z naszej, europejskiej perspektywy wydaje się być niemożliwa w realnym świecie. A jednak ta „przyjaźń” się im przytrafia.

„Tu panuje męska dominacja, większość decyzji podejmuje mąż. Bywa, że rządzi nawet w domu, a my możemy zachować swobodę jedynie u siebie. (…) To mąż decyduje, kiedy zaczniemy współżycie. Jeśli Omar ma ochotę na seks, muszę z nim spać, inaczej będą kłopoty.”

Książka jest niesamowitą podróżą w zakątki arabskiego pałacu. Obowiązki i zakazy służby, obowiązki żony, codzienność przepełniona bogactwem i …posłuszeństwem. Jest to historia o miłości, o cierpieniu, o kobiecej przyjaźni i kulturze, której nie znamy. O sposobie życia, który nas fascynuje i przeraża równocześnie.

„Wolę nie myśleć o ich pożyciu intymnym, inaczej musiałabym mieć coś z głową. Przecież to moja rywalka, konkurencja, na dodatek usankcjonowana prawnie, zatem mój mąż nie musi się kryć z tym, że sypia z inną kobietą. To jest popierdolone. Tak, będę kląć!”

Jeśli nie czytałaś I tomu to koniecznie zacznij od Jego wysokości, ale uprzedzam tych książek nie odłożysz dopóki nie skończysz czytać wszystkiego. Autorka zadbała o to by czytelnik ani przez moment nie poczuł się znużony historią. Przeżywamy każde z nowych doświadczeń Izabeli.

Jego druga żona to bomba emocjonalna. Tutaj się tyle dzieje, że gdy skończysz czytać to jeszcze przez jakiś czas po lekturze będziesz zastanawiała się co się tutaj wydarzyło. Ta książka wypala w mózgu dziurę. Idealnie pokazuje mechanizmy jak małymi kroczkami można zmienić kogoś myślenie i nakłonić do własnych przekonań. Kropla drąży skałę. Czy Izabela podda się Omarowi i stanie się posłuszną żoną na każde skinienie? Czy może jej słowiańska dusza się przeciwstawi?

„To moja tarcza. To rzecz, która mi przypomina, że w życiu czyhają na nas różna niebezpieczeństwa. Ta chusta jest symbolem mojej głupoty, naiwności i ślepej wiary w ludzi, a równocześnie nigdy nie da mi zapomnieć o kobietach, które mi pomogły, okazały serce.”

 

 

8 thoughts to “Jego druga żona Miraż”

  1. słyszałam już o tej serii i choć nie są to moje klimaty to zauważyłam, że takie historie podobają się wielu osobom 🙂

  2. Jestem zafascynowana twórczością tej autorki. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać żadnej książki jej autorstwa, ale ostatnie dwie, które wydała szczególnie mnie intrygują.

  3. Swego czasu było dość głośno o tej książce. I gęsto widziałam ją w mediach społecznościowych, ale jakoś nie ciągnie mnie do poznania tej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.