Tajemnice ogrodu Foksal Lipstick Books

Jagna Rolska

Tajemnice ogrodu Foksal

Wydawnictwo Lipstick Books

Tajemnice ogrodu Foksal jeszcze przed premierą zostały okrzyknięte polską wersją Bridgertonów. Jagna Rolska napisała powieść osadzoną w czasach stanisławowskich, które charakteryzują się dużą rozwiązłością, bujnością życia towarzyskiego oraz dbałością o życie kulturalne. Jeśli ktoś myśli, że na królewskim dworze wiało nudą to koniecznie musi przeczytać Tajemnice ogrodu Foksal, to zdecydowanie gorąca historia!

Tajemnice ogrodu Foksal świetną książką, która oderwie nas od rutyny dnia codziennego, pozwoli wejść do świata, którego obecnie nie znamy i pomoże poczuć smak życia hrabin i królów w pałacowej scenerii Warszawy z czasów stanisławowskich. Ta historia łączy w sobie gorący romans, kryminalną zagadkę, intrygi i tajemnice.

Warszawa, rok 1772 trwają ostatnie przygotowania do uroczystego otwarcia Ogrodu Foksal. Ma to być miejsce piękne, zadbane i służące rozrywkom. Niepodziewanie w ogrodzie zostają odnalezione zwłoki mężczyzny oraz dziewczyna, która rzekomo straciła pamięć. Rudowłosa piękność ma na imię Daniela. Malarz, Michał Hanibal, który dokonuje tego odkrycia odprowadza ją w jedyne słuszne miejsce, czyli na dwór hrabiny Osnowieckiej. Ta nieprzeciętnej urody i fantazji kobieta prowadzi bujne życie towarzyskie,  ale też „szkołę” dla swoich 4 podopiecznych. Dziewczęta mają zdobyć u niej wykształcenie i wiedzę porównywalną do wiedzy, którą zdobywają dorastający mężczyźni. Hrabina dba by jej podopieczne były świadomymi, młodymi kobietami,a koniec końców znalazły odpowiednich mężów. Daniela od razu odnajduje się w nowym towarzystwie rozpalając zmysły swojego wybawcy.

„Daniela obserwowała ukradkiem tajemniczą hrabinę, a jej oczy z każdą sekundą rozszerzały się ze zdumienia. Na schodach stała średniego wzrostu jasnowłosa kobieta z niedbałą fryzurą. Mogła mieć około trzydziestu lat, lecz posturę zachowała dziewczęcą.(..)”

Każda z postaci występująca w tej historii ma swój niepowtarzalny charakter. Życie towarzyskie kwitnie. Intrygom, wybuchom namiętności i zaskakującym tajemnicą nie ma końca. Autorka opisami i dialogami starała się oddać klimat epoki. Koronki, kwiaty, plotki i piękne suknie to tematy przewodnie rozmów. W książce ciągle się coś dzieje. Nie brakuje scen erotycznych, które są tak przedstawione by zostawić czytelnikowi pole do wyobraźni.

„Nie stronili od uciech cielesnych, więc zgodnie ustalili, że ich głębokie uczucie nie ucierpi zbyt mocno, gdy raz na jakiś czas pozwolą sobie na skok w bok, szczególnie że przecież na wszystkich dworach europejskich panowała całkowita rozwiązłość.”

Z miłą chęcią sięgnę po inne książki autorki gdyż tą powieścią historyczną rozpaliła moją ciekawość. Polecam!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.