Król przypraw Dreams

Elizabeth Camden

Król przypraw

cykl: Nadzieja i honor

Wydawnictwo Dreams

Król przypraw to pierwszy tom cyklu Nadzieja i honor autorstwa Elizabeth Camden. Jest to jedna z moich ulubionych pisarek wydawanych przez wydawnictwo Dreams. Tym razem przenosimy się do roku ok 1897 kiedy to amerykański Departament Rolnictwa zaczął poszukiwać i sprowadzać z całego świata nasiona, które wzbogaciłyby krajowe dostawy żywności.

Miłość do Ojczyzny czy miłość do mężczyzny?

Król przypraw to powieść obyczajowa, w której przeplata się miłość do kraju oraz rozkwitająca miłość do drugiego człowieka. Jest to opowieść o dylematach moralnych, które kształtują losy bohaterów. Elizabeth Camden jest autorką, która swoim stylem potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika oraz zmusić do refleksji nad naszym życiem. Powieści historyczne napisane lekkim piórem mają dużą wartość. Czytając zdobywamy wiedzę na tematy, których wcześniej nie znaliśmy.

Gray Delacroix jest właścicielem firmy zajmującej się eksportowaniem przypraw z całego świata. Po wielu latach budowania światowej sławy przedsiębiorstwa wraca do rodzinnej posiadłości z chęcią niesienia pomocy rodzeństwu, które wydaje mu się bardzo zagubione. Jest to stateczny, dojrzały mężczyzna, który zna się na biznesie i chce przekazać swoją wiedzę i doświadczenie młodszemu bratu. Luke jednak wydaje się mieć zupełnie inne zainteresowania…

„Mimo chorobliwego wyglądu był przystojny, miał regularne rysy twarzy i głęboko osadzone oczy. Najbardziej zafascynowała ją jego żuchwa. Była kształtna i wyrażała siłę, a jednocześnie sugerowała, że jej właściciel dźwigał ciężar odpowiedzialności. Annabelle spodobało się, jak mężczyzna pocierał  ją, kiedy wnikliwie oglądał mapę, a jego spojrzenie ze sceptycznego zmieniło się w zaciekawione.”

Annabelle Larkin przyjechała do wielkiego miasta z siostrą, która straciła wzrok. By się utrzymać  przyjęła posadę botanika w waszyngtońskim muzeum. Wiodąc spokojne i proste życie dostała specjalne zadanie – miała uzyskać dostęp do prywatnej kolekcji roślin pana Delacroix. Sprawę postawiono jasno: jeśli jej plan się nie powiedzie to straci pracę. Annabelle to dziewczyna, która nie bała się wyzwań. Jej znajomość z ekscentrycznym przedsiębiorcą zaczęła rozwijać się w kierunku, którego oboje zupełnie się nie spodziewali. Niestety wejście do tego świata wciągnęło ją w sieć niebezpiecznych intryg politycznych. Dla zwykłej dziewczyny, która w swoim życiu dotychczas kierowała się klasycznym kodeksem moralności rozgrywki różnych grup interesów obudziły w niej rozterki, które spędzają jej sen z powiek.

Młoda kobieta staje przed najtrudniejszym wyborem. Zmuszona jest zdecydować, co dla niej jest ważniejsze:  lojalność wobec bliskiemu jej sercu mężczyźnie czy lojalność wobec ojczyzny.

„Siedziała nieruchomo i z trudem myślała i oddychała. Miała dłonie jak z lodu. Zacisnęła je, by powstrzymać drżenie.

– Jestem botanikiem – wydukała. – Specjalizuję się w pszenicy i jęczmieniu. Jeśli trzeba, wiem co nieco na temat prosa. Nie jestem szpiegiem.”

Król przypraw to pozycja, którą polecam każdemu kto lubi powieści obyczajowe z historycznym tłem. Ja się w takich klimatach odnajduje idealnie i zawsze z niecierpliwością wypatruję kolejnych tytułów. Znajdziemy tutaj bardzo „grzeczny” romans, utarczki polityczne i rozterki moralne, które mogą przytrafić się każdemu. Powieść idealna na jesienne wieczory.

17 thoughts to “Król przypraw Dreams”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.