Gwiazdeczka Dragon

Aleksandra Rak

Gwiazdeczka

Wydawnictwo Dragon

Gwiazdeczka to pierwsza świąteczna książka w tym roku. Aleksandra Rak napisała bardzo wzruszającą i ciepłą książkę o trudnej sztuce wybaczania. Akcja książki jest szybka i pełna emocjonalnych zawirowań. Polecam!

Joanna, mężatka zajmująca się chorą matką na Alzheimera ma ręce pełne roboty. Mimo wszystko jej życie jest bardzo ustabilizowane. Sytuacje zmienia list, który przychodzi z zakładu karnego. Asia zostaje poinformowana, że jej ojciec zostaje wcześniej zwolniony z więzienia. Rozmowa, którą musi przeprowadzić z mężem przeraża ją. Jej mąż nie chce słyszeć o teściu, który odsiadywał wyrok za morderstwo.

„- Rozumiem, że twoje dzieciństwo i …i przeszłość miały na ciebie ogromny wpływ, ale… teraz ja jestem twoją rodziną. Przynajmniej na razie…- dodałam pociągając nosem.”

Małżeństwo Joanny z Sebastianem przechodzi kryzys. Brak wspólnie spędzanego czasu, natłok pracy oraz duma, która nie pozwala Sebastianowi na podzielenie się z żoną swoimi troskami powoduje oddalenie się od siebie małżonków. Kryzys się rozpędza. Wyjście Ojca z więzienia i powrót do „normalnego” życia jest dużym wyzwaniem. Mężczyzna nie może poradzić sobie z wyzwaniem jakim jest wyjście „do świata”.

„Wszystko mnie bolało. Oczy od płaczu, nos od długotrwałego wycierania go w chusteczki, mięśnie od nadmiernego spięcia, które odpuściło dopiero, gdy wróciłam do mieszkania. Świat wirował mi przed oczami z każdym coraz bardziej.”

Dziewczyna jednak mimo wszystko stara się zorganizować rodzinne święta o jakich marzyła od lat. Czy miłość zwycięży i pomoże pokonać uprzedzenia, krzywdzące opinie, a także otworzyć się na ludzi?

Jest to świąteczna opowieść o magii świąt i wierze w to, że Wigilia zbliża ludzi. Jednak czasami droga do wymarzonego świątecznego wieczoru jest bardzo długa i wyboista. Aleksandra Rak napisała bardzo szczerą i prawdziwą historię. Życie nigdy nie jest usłane różami i każdego z nas spotykają trudne sytuacje, z którymi nie wiemy jak sobie poradzić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.