Najpiękniejszy sen Jednym Słowem

Katarzyna Michalak

Najpiękniejszy sen

Saga mazurska t. 6

Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

Najpiękniejszy sen to piękne zwieńczenie sześciotomowej sagi mazurskiej. Wracamy na Mazury by dalej śledzić losy ulubionych bohaterów. Katarzyna Michalak kolejny raz porywa nas w świat emocji, namiętności i odkrywania prawdziwej ludzkiej natury. Zdecydowanie jest to książka gdzie łzy wzruszenia mieszają się z łzami radości i przerażenia.

Najpiękniejszy sen

Katarzyna Michalak potrafi budować napięcie od pierwszych stron. Ta książka porywa nas od razu w swoje sidła i nie wypuszcza dopóki nie poznamy historii do końca.

Ranny człowiek pozostawiony w lesie i historia dziewczyny rozczarowanej miłością, której efektem jest niechciana ciąża. To główne wątki, na których opiera się ta powieść. Niby dwie nie związane ze sobą sprawy, ale w życiu nie ma przypadków. „Jasna” wszystko zaplanowała. Dokładnie tak miało być. Ten szept, który usłyszała mama Michasi wskazał jej plan, który dziewczyna miała wykonać.

Maleńkie dziecko nie powinno ponosić odpowiedzialności za czyny rodziców jednak dobrze wiemy, że bezbronna istota, która przychodzi na świat zdana jest na dorosłych – nie zawsze gotowych by właściwie zająć się Maleństwem. Nasza bohaterka nie była przygotowana, dziecko miało być przepustką do szczęśliwego życia. Niestety okazało się, że jej Partner nie traktował ich „miłości” poważnie…

W wigilijny wieczór dziewczyna postanawia oddać niemowlę tam, gdzie będzie mu lepiej. Maleństwo wywołuje burzę. Ranny mężczyzna donosi dziecko do domu jednak jego stan jest na tyle poważny, że pozostali domownicy nie są w stanie dowiedzieć się skąd to dziecko się wzięło.

Akcja toczy się bardzo szybko. Jedna tragedia, wywołuje drugą. Rozpacz, strach, cierpienie z powodu zdrady – przeżywamy z bohaterami całą paletę uczuć. Jednak jeden wniosek nasuwa się sam. Najgorsze wydarzenia w życiu możemy przetrwać jeśli mamy wokół siebie przyjaciół, oddanych ludzi, którzy zawsze są w stanie pomóc.

Ta książka ma dla mnie jedno przesłanie: warto inwestować w relacje z ludźmi, tworzyć więzi i otaczać się miłością najbliższych. To daje moc do przezwyciężania największych przeciwności losu.

Ps. Jest to 6 część Sagi, warto zacząć od początku. Jednak by cieszyć się lekturą nie jest konieczne poznanie wcześniejszych tomów. Dobrej lektury!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.