Dlaczego jemy rośliny Harperkids

Akademia Mądrego Dziecka

Dlaczego jemy rośliny

Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Wydawnictwo Harperkids

Dlaczego jemy rośliny to książka dla dzieci w wieku szkolnym, które mają w sobie naturalną ciekawość świata i chcą czerpać wiedzę na każdy temat. Tym razem w serii Akademia Mądrego Dziecka zgłębiamy temat roślin.

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż..

Jest to książka wypełniona ciekawostkami na temat roślin i warzyw. Wielokrotnie powtarzamy frazesy, że należy jeść warzywa, że warto zmniejszyć ilość spożywanego mięsa, ale czy potrafimy uzasadnić swoje tezy? Ta książka troszkę nam w tym pomoże i skłoni do rozmowy z dziećmi.

Przygodę z nową książką zaczynamy od wykonania prostego zadania. Dziecko musi wymienić wszystkie znane mu rośliny jadalne. To prowadzi nas do rozwiązania zagadki na temat tego ile gatunków roślin znamy, ile zostało udomowionych i które rosną u nas, a które możemy poznać tylko podróżując po świecie.

Autorzy dzielą się z nami ciekawostkami na temat roślin i ich sposobów na przetrwanie w dzikiej naturze, na temat tego jak rośliny zmieniały się na przestrzeni wieków. Przeczytamy również o postaci Karola Darwina, który obserwacji świata roślin poświęcił życie.

W kilku zdaniach wspomniano także o tym jak ludzie odkryli rolnictwo oraz co oznacza pojęcie roślin udomowionych. Ciekawostką mogą być sztuczki jakie stosuje się w rolnictwie, by plony były obfitsze.

Nie jest to książka napisana nudnym językiem. Jest to raczej przygoda, w której przewodnikami są wesołe rośliny. Każdy temat opatrzony jest zabawnymi komentarzami, które urozmaicają oraz uzupełniają treść przedstawioną na danej rozkładówce.

Tematy tutaj są sygnalizowane. Nie są szczegółowo opracowane. Jest to raczej na zasadzie dania wędki, która ma przyciągnąć uwagę, wzbudzić zainteresowanie i pobudzić do dyskusji oraz zgłębienia tematu. Jest to dowcipna publikacja, która zachęca i bawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.