Elementarz ważnych słów Słowne Młode

Helen Mortimer i Cristina Trapanese

Elementarz ważnych słów.

Przyjaźń.

Nauka.

Wydawnictwo Słowne Młode

Elementarz ważnych słów to książeczka, która potwierdza tezę, że nie trzeba wielkich słów i wielu tomów grubych ksiąg by móc poznać istotę i znaczenie przyjaźni i nauki.
Wydawnictwo Słowne Młode stworzyło serię, której celem jest zaznajomienie najmłodszych czytelników z często bardzo abstrakcyjnymi dla nich pojęciami takimi jak przyjaźń, nauka, zdrowie, odwaga, szacunek itp.
Ilustracje są proste, jest dużo światła na stronach, co ułatwia maluchom przyswojenie wiadomości i daje pole do rozwinięcia wyobraźni.
Każda książeczka zakończona jest słowniczkiem oraz wskazówkami dla rodziców w jaki sposób można pracować z materiałami.

Elementarz ważnych słów. Przyjaźń.

Jak rozmawiać o przyjaźni? Jak wytłumaczyć przedszkolakowi co to jest, jak o nią dbać i czy nieporozumienie kończy definitywnie przyjaźń?
Na te wszystkie pytania w prostych słowach wspieranych przez tematyczne scenki można znaleźć tutaj odpowiedź. Z tej książeczki dowiemy się co jest istotą przyjaźni. Czytamy o wspólnej zabawie, o potrzebie przynależności, o szacunku czy lojalności. Są to trudne pojęcia do wyjaśnienia dlatego tak cenne są odpowiednie ilustracje ze scenkami rodzajowymi.

 

Nauka

Co oznacza tajemnicze słowo „nauka”? Jak wytłumaczyć przedszkolakowi dlaczego od rana do wieczora, ciągle uczy się nowych rzeczy?
Książeczka zaznajamia Maluchy z takimi pojęciami jak zmysły, rozwój, technologie itp. Przedstawia różne techniki przyswajania nauki. Elementarz prezentuje dzieciakom techniki jakie pomagają uczyć się nowych rzeczy.

Elementarz ważnych słów to świetna seria dla przedszkolaków. Przedstawia dzieciakom podstawowe pojęcia, daje pole do wyobraźni, a także jest wstępem do rozmowy z rodzicem. Dodatkowym atutem jest słowniczek i porady jak pracować z książeczką.

Polecam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.