Pieprz i sól Lipstick Books

K. A. Figaro

Pieprz i sól

Wydawnictwo Lipstick Books

Pieprz i sól to pozycja dla osób, k tóre lubią niegrzeczne książki. Przepełniona buzującymi emocjami, energią seksualną i wyborami, które mogą okazać się trudne. Jeśli lubisz takie klimaty powinno Ci przypaść do gustu.

Gaja Strzelczyk jest młodą, nowoczesną kobietą. Ma satysfakcjonującą pracę, która daje jej możliwość rozwinięcia skrzydeł, prowadzi korepetycje i nie szuka romantycznej miłości do końca życia. Preferuje szybkie spotkania, oparte na namiętnej, wyuzdanej miłości, która ma jej dać szybkie spełnienie, zaspokojenie potrzeb bez emocjonalnego zaangażowania. Mieszka z przyjaciółką. Iza lubi się zabawić i od pierwszych stron była powodem kłopotów naszej głównej bohaterki.

„Czasami byłam złą kobietą. Niczym sól posypana na rany. Piekłam do żywego i wrzynałam się głęboko. Ale pieprzyć to – pomyślałam. Byłam solą i już.”

Publikacja felernego filmu zmienia wiele rzeczy w życiu dziewczyny. Staje się przyczynkiem do kolejnych zdarzeń, które zmienią jej ułożone życie. Gaja lubi się zabawić. Po długiej przerwie bez mężczyzny nagle spotyka na swojej drodze dwóch zupełnie odmiennych, przystojnych i napalonych facetów. Jej zmysły rozpalają się do czerwoności. Są jak pieprz i sól. Jak ogień i woda. Jeden na pewno dałby jej spokojne, ustabilizowane życie i satysfakcjonujący seks,  natomiast drugi jest wielką niewiadomą, buchającym gejzerem namiętności.

Co z tego wyniknie musisz przeczytać sama. Na pewno zakończenie zwiastuje kolejny tom, który chętnie przeczytam by przekonać się czy moje przypuszczenia się sprawdzą.

Czy da się wyłączyć emocje?

K. A. Figaro napisała książkę, która nasuwa jedno pytanie: czy na pewno da się wyłączyć emocje? Czy na pewno nawet najlepszy seks pod słońcem można potraktować w oderwaniu od uczuć? Gaja sprawia wrażenie bardzo pewnej siebie kobiety. Ale czy szczęśliwej? Czy ta pogoń za spełnieniem seksualnym nie jest przykrywką dla tęsknoty za „normalnym” związkiem? Czy chęć igrania z żywiołami wyjdzie jej na dobre?

Akcja książki rozkręca się stosunkowo wolno. Pierwsza połowa była dla mnie trochę za bardzo przeciągnięta. Nie potrafiłam znaleźć nici porozumienia z bohaterką. Od początku czułam, że coś tu nie gra i drażniła mnie naiwność dziewczyny. Natomiast gdy akcja książki się rozkręciła, Gaja wpadła w sidła namiętności, to strony same przewracały się w dłoni. Dla fanek tego gatunku będzie to przyjemność. Przyznam, że finał mnie nie zaskoczył, ale też z nieskrywaną ciekawością czekam na kontynuację. Bardzo interesuje mnie jak autorka pociągnie wątki, które urwały się w bardzo gorącym momencie. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.