Jego głosem Miraż

Beata Majewska

Jego głosem

Wydawnictwo Miraż

Jego głosem to 4 tom serii arabskiej wydanej przez Wydawnictwo Miraż. Tym razem Beata Majewska głos oddała Omarowi. Książę Omar al-Saud dostał możliwość opowiedzenia swojej historii.

Seria arabska porywa od pierwszych stron. Jeśli ktoś szuka idealnej lektury na wakacje to zdecydowanie należy zabrać ze sobą właśnie te 4 tomy. Historia Izabelli wzbudza emocje. Od fascynacji, ciekawości po rozgoryczenie, złość i przerażenie z powodu losu, jaki ją spotkał. Do tej pory cała opowieść opierała się w większości na relacji Izy. W 4 tomie głos dostaje Omar. Jego Wysokość zaczyna swoją historię od znamiennych słów, które rozpalają wyobraźnię każdego:

„Pamiętam prawie wszystko, co wydarzyło się w dniu, w którym postanowiłem zabić Isabelle”

Czy po takim wstępie można odłożyć książkę? Zdecydowanie nie. Beata Majewska kolejny raz porywa nas do swojego świata.

Książka napisana jest niezwykle plastycznym językiem. Czytamy, a oczami wyobraźni przenosimy się do willi Omara czy domu Izy. Wtapiamy się w otoczenie i stajemy się biernymi obserwatorami życia, które nadal potrafi rozdawać ciosy, zadawać ból, ale i nadzieję na lepsze jutro.

Izabella urodziła dwójkę dzieci, czuje się bezpieczna i szczęśliwa. Dawid dał jej poczucie stabilności i pewności. Jednak los lubi płatać figle. Choroba Dawida burzy spokój i dodaje kolejny ciężki do uniesienia bagaż doświadczeń tej młodej kobiecie. Przeszłość również o sobie przypomina. Nie zamknięte sprawy wychodzą na światło dzienne. Gdy Iza spotyka pod swoim domem Omara wszystkie koszmary wracają.

Jego głosem to książka o sile szczerej rozmowy, o przebaczeniu, ale też o miłości, która nigdy nie ustaje i namiętności, która nie wygasa. Jest to bala nsowanie pomiędzy złem a dobrem oraz rozumem a sercem. Czy choroba usprawiedliwia pewne zachowania? Czy miłość może ranić? Na te pytania będziecie sobie odpowiadać podczas czytania tej historii.

Czwarty tom wycisza emocje. Wyjaśnia wszystkie zawiłości z poprzednich tomów. Podsumowuje relacje i losy bohaterów. Jest to klamra, która spina wszystko w całość. To opowieść, która nie pozostawi Was obojętnymi, a wręcz jeszcze na długo po skończonej lekturze będziecie zastanawiać się nad wyborami bohaterów.

Dobrej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.